Novinky

          • 🎈✨ MDD v Radoli: deň, keď ihrisko ovládla detská radosť

          • Dnes sa futbalové ihrisko v Radoli zmenilo na miesto plné smiechu, hier, súťaží a detskej energie. 🏸🤸🏻‍♀️🥳Naši žiaci z 1. stupňa tam oslávili svoj veľký deň – Medzinárodný deň detí. 

            A že sa bolo na čo pozerať ! 😄Najskôr si deti užívali voľný program – po ihrisku ,,lietali” lopty, rakety, švihadlá aj deti samotné. Niekto športoval, niekto vymýšľal vlastné hry, iní si doniesli spoločenské hry a niektorí jednoducho len behali od radosti, že je dnes deň venovaný práve im. 💜

            Neskôr prišiel čas ukázať aj svoju rýchlosť, výbušnú silu, súťažného ducha, ale aj spoluprácu. Súťažilo sa v:⚡ šprinte🏃🏼‍➡️ ,,štafete”🦘 skoku z miestaA veru… niektorí skákali tak ďaleko, že by sa za nich nehanbil ani klokan ! 🤭👏

            Veľkým prekvapením bola návšteva pána riaditeľa, ktorý sa rozhodol, že si porovná svoje schopnosti s deťmi. Odvážne sa postavil pred čiaru s cieľom predviesť svoj brutálny skok… No naši žiaci mu ukázali, že detská energia je jednoducho ‘supersila’ a odporúčali mu, aby sa nabudúce lepšie rozcvičil. 😄💪

            Nechýbali ani odmeny, úsmevy, povzbudzovanie a množstvo veselých momentov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

            Dnešný deň nám opäť pripomenul, že detský smiech je tá najkrajšia hudba a že práve takéto chvíle robia školu nezabudnuteľnou. 🎈✨

            Mgr. K. Capková

          • ⚽☀️ Keďže športu nikdy nie je dosť…

          • Tak sa našej škole konal ďalší športový deň, tentokrát venovaný futbalu. Od rána panovala skvelá nálada, nechýbala súťaživosť, tímový duch a množstvo pekných športových momentov.

            Prvé dve hodiny patrili zmiešaným tímom 5. a 6. ročníka. Na ihrisku si svoje sily zmerali 4 družstvá, ktoré predviedli bojovné a vyrovnané výkony. Po napínavých zápasoch si víťazstvo vybojoval tím v zložení:

            🏆 Dávid Mrmus, Milan Brisuda, Sebastián Andel, Diana Šišilová

            Nasledujúce štyri hodiny patrili žiakom 7., 8. a 9. ročníka. Do turnaja sa zapojilo až 6 zmiešaných tímov, ktoré spolu odohrali úctyhodných 15 zápasov. O kvalitné akcie, pekné góly a dramatické momenty nebola núdza.Počasie nám prialo počas celého dňa – miestami možno až príliš. ☀️😄 Napriek horúcim podmienkam však všetci hráči podali obdivuhodné výkony a bojovali až do posledného hvizdu.Víťazom turnaja starších žiakov sa stal tím v zložení:

            🏆 Matúš Ondrúšek, Alexander Andel, Jakub Svrček, Michal Kultan, Nina Pavlusová, Viktória Šidlová

            Na svoje si však prišli aj žiaci, ktorí sa do futbalového turnaja nezapojili. Počas dňa mali pripravené ďalšie športové aktivity – niektorí si zahrali basketbal, iní badminton a ďalší si užili pohyb na futbalovom ihrisku v Radoli, kam sa vybrali spolu s pani učiteľkami.Veríme, že si všetci tento deň naplno užili, odniesli si množstvo zážitkov a opäť si pripomenuli, že pohyb a šport môžu byť nielen zdravé, ale aj poriadne zábavné. 💛⚽

            Mgr. K. Capková

          • Piataci a šiestaci vymenili lavice za divočinu! 🎒

          • Prekážky vonku preverili našu kondičku a fauna zase naše nervy. Našli sme nosánika (asi😅) a stretli sme aj užovku obojkovú. 🐍 Väčšina tímu brala spiatočku, ale Vilko? Ten si s ňou skoro vymenil telefónne číslo. Strach? To slovo v jeho slovníku proste chýba! 🤷‍♂️

            Bc. J. Berešíková, Mgr. M. Szajková

          • 🥉Adam zabojoval aj na kraji !

          • Po úspešnom vystúpení na okresnom kole, kde si vo vrhu guľou vybojoval 1. miesto a postup do krajského kola, dňa 25.5. 2026 v Liptovskom Mikuláši reprezentoval našu školu Adam aj medzi najlepšími športovcami kraja. V silnej konkurencii predviedol výborný výkon a vybojoval si krásne 3. miesto. 🥉👏

            Adamovi srdečne gratulujeme k tomuto úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Sme radi, že svoj talent dokázal pretaviť do ďalšieho skvelého výsledku.

            Prajeme mu veľa chuti do športovania a ešte mnoho športových úspechov ! 🍀

            Mgr. K. Capková, Mgr. I. Gregová

          • Hotel pre hmyz🐝🍀

          • Otvorili sme nový hotel!🐞🪲🐝🐜🐛

            Po vyučovaní sme spojili sily a vyrobili sme tento hmyzí domček z čisto prírodných materiálov. Ponúka bezplatné ubytovanie pre usilovné včielky samotárky, lienky a iných drobných pomocníkov, ktorí sa nám za to odmenia opelením kvetov a čistou záhradou. Sme hrdí, že takto spoločne pomáhame našej prírode!

            Naša stavba zamieri priamo do Kysuckého múzea, odkiaľ pocestuje buď do Kaštieľa Radoľa, alebo do lona prírody v skanzene Vychylovka🌼

            Mgr. M. Szajková

          • 🏃‍♀️🏅 Školská atletika: medaily, bojovnosť a výkony, na ktoré sme hrdí

          • Deň 19.5. 2026 patril kráľovnej športov – atletike. Naši žiaci sa zúčastnili školskej atletickej súťaže, kde si zmerali sily so súpermi z ďalších šiestich škôl. Konkurencia bola naozaj silná, keďže na štart sa postavili aj aktívni atléti. O to viac si vážime každý výkon, každú sekundu a každý centimeter. 🏃‍♂️🏃‍♀️

            Naši žiaci bojovali vo viacerých disciplínach a viackrát boli len krôčik od medailových pozícií.

            Všetko sa začalo šprintom na 60 m, kde si svojou skvelou energiou a rýchlosťou vybojovala skvelé 4. miesto Vaneska Jantošíková 8.A.

            Veľmi napínavý bol aj beh na 800 m, kde sa Alex Javorík 9.A počas celých pretekov držal na 2. mieste.V závere mu však dochádzali sily a tak mu medailové umiestnenie tesne uniklo - napokon krásne 4. miesto.

            V skoku do diaľky sa nám tentokrát nepodarilo umiestniť, no naši žiaci sa nevzdávali a v každom pokuse odovzdali maximum.

            O najväčšie individuálne úspechy sa postaral Adam Svystyak 9.A, ktorý ukázal svoju explozívnu silu a vybojoval krásne:* 🥇 1. miesto vo vrhu guľou* 🥈 2. miesto v hode vortexom.

            Skvelé výkony a super spoluprácu predviedli ako chlapci, tak aj dievčatá v štafetách 4 × 60 m, v ktorých si odnášajú úžasné:* 🥉 3. miesto – chlapci (Matej Sidor 8.A, Matúš Ondrúšek 8.A, Alex Javorík 9.A, Filip Adrian Lehocký 9.A)* 🥉 3. miesto – dievčatá (Vanesa Jantošíková 8.A, Kristína Jancová 8.A, Sofia Šopáková 7.A, Adriána Pinková 7.A)

            Naši žiaci počas celého dňa ukázali odhodlanie, vytrvalosť a športového ducha. Každý z nich sa snažil podať čo najlepší výkon a reprezentovať našu školu so cťou. 💛

            Ďakujeme VŠETKÝM za skvelú reprezentáciu školy, či už umiestneným alebo nie. Sme na vás hrdí a veríme, že ste si zo súťaže odniesli nielen medaily a diplomy, ale aj množstvo cenných skúseností, motivácie a krásnych športových zážitkov. Športu zdar ! 🏅🔥

            Súťaže sa zúčastnili: 

            Dievčatá: 6.A  Alžbeta Kočvarová, 7.A Sofia Šopáková, Adriána Pinková, Vanesa Nová, 8.A Barbora Balážová, Vivien Blahová, Kristína Jancová, Vanesa Jantošíková, 9.A Nella Holbojová

            Chlapci: 7.A Matias Brodňan, 8.A Tobias Minarčin, Matúš Ondrúšek, Matej Sidor, Dominik Škulavík, 9.A Alex Javorík, Filip Adrian Lehocký, Adam Svystyak

            Mgr. K. Capková, Mgr. I. Gregová

          • ŠKD na turistickej vychádzke

          • Včera sme s deťmi zo ŠKD boli na turistickej vychádzke v okolí školy. Počas vychádzky si deti preverili pohybové, športové aj vedomostné zručnosti. Na záver bolo vyhodnotenie súťažných disciplín a každý si odniesol malú odmenu.

            p. vychovávateľky Kekelyová a Pečalková

          • ŠKD v Kaštieli

          • Včera 18.5.2026 sme boli s deťmi zo ŠKD na návšteve v Kaštieli v Radoli. Pozreli sme si výstavu pod názvom Kráľovstvo hračiek. Deti mali možnosť vidieť hračky, ktoré boli kedysi. Celým kaštieľom nás sprevádzali Alenka a Andrejka, ktorým patrí veľká vďaka.

            p. vychovávateľky Kekelyová, Pečalková

          • Prvé sväté prijímanie

          • Dňa 12.apríla 2026 v kostole sv. Cyrila a Metoda v Radoli prebehla veľká slávnosť, kedy naši tretiačikovia po dôkladnej príprave prvýkrát prijali Pána Ježiša do svojich srdiečok. Radosť v ich očiach prezrádzala veľký pokoj z Kristovej prítomnosti. Sprevádzajme a povzbudzujme deti aj naďalej kráčať s Bohom, lebo kde je Boh, tam je láska.

            Mgr. D. Kačeriaková

          • ⚽🔥 Školský pohár SFZ: deň plný futbalu, emócií a športového ducha

          • Naši žiaci sa dnes zúčastnili ďalšej športovej súťaže – Školského pohára SFZ. Celý deň sa niesol v znamení futbalu, dobrej nálady a športových emócií. O skvelú atmosféru sa postarali nielen hráči, ale aj krásne počasie, ktoré nám počas turnaja prialo. ☀️⚽

            Počas súťaže sa odohrali chlapčenské aj dievčenské zápasy. Chlapci tentokrát narazili na veľmi silnú konkurenciu, a hoci sa im nepodarilo umiestniť na popredných priečkach, do zápasov dali úplne všetko. 👏 Nechýbali ani chvíle plné emócií a občasnej frustrácie, no aj to patrí k športu. Dôležité je, že bojovali až do konca a opäť ukázali tímového ducha a chuť reprezentovať našu školu čo najlepšie. 💪

            Dievčatá si zo súťaže odniesli 2. miesto. 🏆🥈

            Ďakujeme všetkým žiakom za reprezentáciu školy a prajeme im ešte veľa ďalších športových úspechov, zážitkov a radosti z pohybu. 💛

            Dievčatá: 7.A Sofia Šopáková, Tamara Kosová, Adriána Pinková, 6.A Daniela Zbončáková, Daniela Zradulová, Alžbeta Kočvarová, 5.A Ivana Trnková, Kristína Čurajová, Kristína Darmová

            Chlapci: 7.A Irenej Vnuk, Matias Brodňan, Adam Holtan, Jakub Svrček, 6.A Martin Hruška, Sebastián Andel, Nicolas Blaho, Dávid Uličný, 5.A Dávid Mrmus

            Mgr. K. Capková, Bc. J. Berešíková 🤓

          • Výchovný koncert

          • Žiaci 1. - 5. ročníka sa zúčastnili na výchovnom koncerte, ktorý organizovala ZUŠ z Kysuckého Nového Mesta pod vedením pani učiteľky Mgr. art. Veroniky Mačugovej. Koncert bol v budove 1. -4. ročníka našej školy. Pani učiteľka predstavila žiakom rôzne druhy fláut, gitaru, keyboard a harmoniku. Na jednotlivých nástrojoch nám zahrali žiaci ZUŠ. Ich vystúpenie bolo ohodnotené búrlivým potleskom. Koncert bol veľmi zaujímavý a žiakom i vyučujúcim sa páčil. Možno bude inšpiráciou pre našich žiakov, aby sa zúčastnili talentových skúšok a začali navštevovať ZUŠ.

            Ďakujeme!

            Mgr. Eva Hlatká

          • Oznam o udelení riaditeľského voľna

          • Riaditeľ Základnej školy s materskou školou, Radoľa 326 v súlade s §150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z. z. zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje deťom a žiakom riaditeľské voľno na deň 08. 05. 2026 zo závažných prevádzkových dôvodov.

            O poskytnutí voľna podľa § 150 ods. 5 školského zákona informuje riaditeľ školy zriaďovateľa podľa § 3 ods. 9 vyhlášky č. 231/2009 o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách.

            V školskom roku 2025/2026  ide v poradí o 4. deň riaditeľského voľna.

          • Exkurzia Záhorie

          • Škola nás opäť príjemne prekvapila a dopriala nám namiesto vyučovania zaujímavú exkurziu.

            Dňa 5.5.2026 sa triedy 7.A, 8.A a 9.A vybrali na Záhorie. Do západného regiónu, o ktorom sa dozvedáme z počutia a málokto ho mohol vidieť na vlastné oči. Výlet bol pestrou zmesou histórie, geografie, fyziky a techniky.

            Zamierili sme do obce Košariská, rodiska Milana Rastislava Štefánika. Všetci ho poznáme ako národného osloboditeľa ale v jeho rodnom dome sme ho mohli spoznať bližšie. Napadlo by vás, že bol kúzelníkom, vynálezcom nového typu fajky či prepadal z telesnej výchovy? Okrem nových zaujímavostí nás sprevádzali citáty a mottá jeho života, ktoré nás po prečítaní oslovili a priniesli myšlienky nového smeru . Z jeho domu sme vyšli na posledné miesto jeho odpočinku mohylu na Bradle. Vysvetlili nám, že tento hrdina bol počas komunizmu na mnoho rokov zabudnutý a jeho príbeh vygumovaný z učebníc len preto, že to nevyhovovalo dobe. Verím, že všetci pochopia ako ľahko sa s históriou manipuluje a zabúda sa to, čo by malo byť uložené v našich pamätiach navždy.

            Ďalšou zastávkou boli pieskové duny v Lakšárskej Novej Vsi. Po dunách nás sprevádzal pracovník CHKO Záhorie a ukazoval nám miestny biotop. Rozprával o rôznych miestnych druhoch a občas nás vyskúšal otázku, vďaka čomu sme boli stále v strehu.

            Pani učiteľky dodržali svoj sľub a na záver výletu sme videli jedinečný výtvor vedy na území Slovenska. Z autobusu sme vystúpili pri štyroch 78-metrových veterných turbínach pri obci Cerová. Zrejme nikdy nezabudneme na pocit akí malí sme si pripadali popri obrovských železných obroch. Tieto turbíny nám boli vysvetlené z oboch smerov najčastejších názorov. Takéto stroje budú súčasťou budúcnosti Slovenska a my môžeme len rozmýšľať, aké následky ich postavenie prinesie.

            Tak či tak, nikto z nás nemôže tvrdiť, že exkurzia nič nové nepriniesla. Práve naopak, priniesla nám množstvo podstatných myšlienok, nad ktorými sa oplatí aspoň trochu zamyslieť. Ďakujeme!

            Alžbeta Čurajová, 8.A

          • Turnaj vo vybíjanej žiakov 3.-4.ročníka

          • V stredu 30.4. sa v rámci 3.hodiny TSV uskutočnil turnaj vo vybíjanej žiakov 3. a 4. ročníka. Hra bola veľmi vyrovnaná, oba tímy sa snažili správne si nahrať a vybiť čo najviac súperových hráčov. Športové napätie a bojovnosť oboch tímov trvala až do úplného konca. Nakoniec vyhral tím žiakov 4. ročníka. Pochvala patrí všetkým hráčom.

            Mgr. M. Wágnerová

      • Kontakty

    • Fotogaléria

      • zatiaľ žiadne údaje